Apkalbos – kodėl taip saldu?

  APKALBOS. JŲ PRIEŽASTYS
Apkalbinėjimas – viena iš “maloniausių“ žmonių ydų. Apkalbama gali būti kaip žmogus prasigyveno, kaip jis blogai elgiasi, kaip nuveikė šį ar tą ir pan. Tačiau pats blogiausias apkalbinėjimas yra, kai yra (pasakysiu liaudiškai) stumiama ant to žmogaus. Apie tai ir pakalbėsiu plačiau.

  Tikrai visiems teko taip elgtis. Galiu garantuoti, kad neatsiras tokio žmogaus. Taigi, kodėl mums kyla noras taip elgtis? Gal pavydas? Gal šiaip žmogaus charakteris yra būti kažkuo nepatenkintam? O gal mums nuo to yra maloniau, kai galim kažką žeminti? Tačiau, nesakom visų savo nepasitenkinimų žmogui į akis. Aišku, aš galiu pradėti moralizuoti, kaip mes blogai darom, mums reiktų susimąstyti ir daugiau taip nedaryti ir pan. Bet dabar pagalvojau, kodėl aš esu “stūmęs“ ant kažko už akių. Baimė pasakyti tiesiai į akis, nes paskui galiu gauti į dantis? Baimė susitikti akistatoje ir paskui “užsivartyti“ ir nebeturėti argumentų įrodyti savo nepasitenkinimą? Tiksliai negaliu pasakyti, nes neatsimenu konkretaus  atvejo. Tačiau, jei pastebėjote, abiejuose mano išvardintuose variantuose yra žodis “baimė“. Tai būtų galima suprasti, kad mes apkalbinėjame už akių, nes mes kažko bijome? Ne. Tikrai nevisada. Gali būti, kad mes to žmogaus nepažįstame (tačiau apkalbame kaip jis atrodo ir pan.) ir t.t. Na čia būtų galima vardinti ir vardinti tuos variantus.

PORA KONKREČIŲ PAVYZDŽIŲ
1. Žaidžiu šiandien krepšinį. Ilsiuos ant suolelio. Iš aikštės pasikeitęs ateina vienas “draugas“ ir atsisėda šalia manęs. Pirmi jo žodžiai: “ Užkniso jau *****. Su tokiu gaidžiu žaist. Pats nieko nemoka, o aiškina *pypt* *pypt*. “ Ir taip paskui visą žaidimą tik ir girdžiu iš to žmogaus neigiamus žodžius kito atžvilgiu. Visų pirma, man buvo gana juokinga klausytis. Tikrai žinau ir ne vienas patvirtins, kad tas žmogus gali puikiai žaist krepšinį. Gal tiesiog šįvakarą jam nesisekė truputį (tikrai neblogai žaidė). Taigi, kokia apkalbinėjimo priežastis? Pavydas, kad kitas gali geriau žaisti greičiausiai. Beje, tas žmogus, kuris stumia niekada nebuvo itin draugiška asmenybė. Taip kad, tai gali būti ir charakterio bruožas.
2. Tikriausiai prisimenate apie neseniai rašytą straipsnį, kaip susipyko dvi draugės. Kaip manot kodėl jas prisiminiau? Taip, teisingai, vyksta šioks toks apkalbinėjimas už akių. Na, nėra jis labai “riebus“, bet kažkas tai yra. Šiaip iš tikrųjų, įdomu jų pasiklausyti. Gali sužinoti kokia ta nuomuonė jų dabar. Dažniausiai per pykčius atsiskleidžia visos blogos mintys apie kažkurį tai asmenį. Na, bet grįžtam prie temos. Taigi, “stūmimas“ yra sakyčiau, abipusis. Ir kažkodėl, man taip atrodo (bent jau taip man atrodo), kad jos to niekada nėra sakiusios viena kitai (jeigu, merginos, skaitote šį straipsnį, tai nepagalvokite, kad yra taip žiauriai kaip atrodo). Taigi, tokie “stūmimai“ gali atsirasti ir dėl tam tikrų kivirčų.

PASEKMĖS
  Būna atvejų, kai apkalbinėjimų auka sužino kas ir ką ant jo “stumia“. O kaip ji tai sužino puikiai iliustruoja šis paveikslėlis:

Kas tada būna. Aišku, iškart kivirčai. Na, visiškai elementaru dėl ko. Taip tie žmonės aiškinasi santykius. Tačiau gerai pagalvojus, ar tik kartais apkalbos neišeina į naudą? Tada gali sužinoti, ką aplinkiniai iš tikrųjų apie tave galvoja (dažnausiai jei sako tiesiai į akis, tai nepasako visos tiesos). Mano manymu, tai gan gerai, nes gali sužinoti kaip reiktų pasikeisti. O jeigu pasikeisi, visiems patiksi, ir niekas neapkalbinės. Tik aišku keistis reikia tik tada jei iš tikrųjų kažką blogai darai. O jei keisies tik dėl to, kad kitiem patiktum, tada esi nieko vertas žmogus.

  MANO NUOMUONĖ
Baigsiu šia citata: “Apkalbos – mūsų pykčio rezultatas, ši mandagi žudymo forma – šmeižti kitus – taip pat teikia pasitenkinimą. Juk nesistengiame padėti tiems, kuriuos kritikuojame, – mes stengiamės įsitvirtinti patys“ – A.A.W.S. Pasakysiu tik tiek, kad mano nuomuonė lygiai tokia pati.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: