Absurdas. Tiesiog absurdas…

Televizija. Vienas iš tų dalykų, be kurių sunku įsivaizduoti mūsų vis tobulėjantį informacinės visuomenės gyvenimą. Galima daug ko iš jos sužinoti bei išmokti. Bet kaip kartais užknisa tokios laidos, kurios yra visiškai nereikalingos, be jokios naudos ir tik eterio laiką užima.

Viena iš tokių laidų – “Nuodėmių dešimtukas“. Didesnės nesąmonės neteko regėti.  Tokia situacija: įsijungiu televizorių. Kaip visada pataikau ant motinos reklamos, be kurios joks kanalas neišsilaikytų. Reklamuoja tą nesąmoningą laidą. Mat ketvirtadienio vakarą žmonės galės pamatyti TOP 10 Lietuvos seksualiausių įžymybių. Tai dabar Jūs pasakykit man, “naiviam“ jaunuoliui, kokia nuodėmė yra būti seksualiai. Tai kaip tik, kuo daugiau tokių merginų tuo geriau. Žmonės iš kitų kraštų pradės važiuoti į mūsų šalį gražių merginų ieškoti, panelės nenorėdamos niekur vykti, liks su savo naujaisiais vyrais čia. Didės gyventojų skaičius. O ir lietuviams bus kuo didžiuotis (aišku, jau fantazuoti čia pradėjau). Niekaip nesuprantu, kur tos laidos prodiuseriai nuodėmę įžvelgia? Beje, įdomu man tai, kaip jie nustato tą nuodėmingumo lygį. Taip išeina, kas pirmoje vietoje, tas nuodėmių ekspertas, o kas dešimtoje, tam tobulėti reikia? Geriausias variantas yra tas, kad teko matyti, jog “nuodėmingąjį“ labai kruopščiai išanalizuoja kažkoks vyrukas iš svetimos šalies, kuris viską gali nuskaityti iš veido. Tik nuotrauką jam parodyk ir tu kaip mat  būsi iškeltas ant pjedestalo. Kaip tokios laidos į eterį išleidžiamos, nesuprantu.

Sakydamas, kad didesnės nesąmonės nesu regėjęs tikriausiai suklydau. Didesnė nesąmonė už “Nuodėmių dešimtuką“ yra “Žvaigždė policininkas“. Kas ten darosi? Kažkokios ale žvaigždės apsirengia juokingas uniformas, laksto iš paskos policininkams, lenda į kadrą, kalbina jau surakintus nusikaltėlius ir keliasi reitingus. Man ta laida iš vis be prasmės atrodo. Kokio velnio toms mūsų žvaigždutėm ten lakstyt policininkams į užpakalį įsikibus (atsiprašau, jei kam negražiai nuskambėjo išsireiškimas)? Man atrodo jie ten tik maišosi. Palyginimui – laida “Farai“. Prieš ją neturiu nieko prieš. Parodoma policininkų kasdienybė. Kartais įdomu pamatyti, kokius “didvyrius“ turime išsiauginę (čia jau apie tuos, kurie su antrankiais policijos automobilyje sėdi, kalbu). Tačiau ten yra tik vienas papildomas žmogus automobilyje – operatorius. Bet ir tas nesimaišo. Kartais dar net pašviečia su lempa ant kameros. Bet kokia tų žvaigždučių paskirtis laidoje “Žvaigždė policininkas“, niekaip nesuprantu.

Kitos erzinančios laidos – “žvaigždžių“ baltinius viešai skalbiančios laidos. Čia įeina tokios laidos kaip “KK2“ ir “Be komentarų“. Įsijungi televizorių ir matai ekrane Siaurusaičio besivaipantį veidą. Dabar jau jis nebeišsidirbinėja, bet vis tiek jis man nepatinka, kai veda tokias laidas. Paprasčiausiai jam tai netinka. Niekam netinka, nes tai laidos, kurios neturi prasmės. Kam gali būti įdomu, kaip kažkokia Raisa, kažkur barą (ar kokį ten “biesą“) atidarė. Atsiranda tikriausiai tokių laidų aistruolių. Gaila man jų, jeigu čia kažkokį suinteresuotumą pajaučia. Tokios laidos tik skatina kištis į kitų gyvenimą, domėtis tuo, kas visiškai nenaudinga ir nereikalinga.

Aišku, kyla klausimas, ką aš siūlau? O kodėl gi nepakeitus šitų ir panašių laidų kitomis, daugiau naudingesnėmis. Tarkim, kad ir ta pačia laida – “Žmogus prieš gamtą“ (“Man vs Wild“). Kai kam gal ji ir nepatinka. Tačiau tai puiki laida, kuri moko kaip išgyventi blogiausiomis sąlygomis laukinėje gamtoje. Gerai, sakykime esate pavargę nuo dienos darbų ir nebenorite jokios informacijos, jokių patarimų. Norite kažko atsipalaidavimui. Tai kodėl eterio laiko neužėmus su visų mėgstamai serialais. Tarkim, kad ir “MD House“. Tikrai mažai yra tokių, kuriems šis serialas nepatinka. Puikus vakaras prie televizoriaus ekrano, garantuojantis neblogą humoro dozę ir atsipalaidavimą.

Ir pabaigai. Sakoma: “Nepatinka – nežiūrėk“. Bet ką daryti, jeigu esi paruošęs visus namų darbus, pasiruošęs rytdienos darbams, nugara jau skauda nuo sėdėjimo prie kompiuterio ar rašomojo stalo, o tu tiesiog pasidarai gerą puodelį arbatos, įkrenti į fotelį, įsijungi televizorių, o ten matai tik tas nieko vertas laidas? Nieko kito nebelieka, kaip tik susitaikyti ir žiūrėti tai, ką siūlo televizija.

Arba… eiti skaityti knygą…

Reklama

11 responses

 1. Ko labiausiai norėčiau, tai senos geros komedijinės laidos. Pvz.: Amerikoj “Saturday Night Live“.

  1. Sutinku. Bet ir tai lietuviams nebesiseka to daryti (sukurti juokingą pasirodymą ar kažką panašaus). Buvo čia atsiradusi laida “Humoro klubas“. Dar kabino kažkiek. Tačiau nustojo rodyti. O kokias humoristines programas siūlo televizija? “Juokis“, kur net miego užsinori bežiūrint. Ech…

   Galėtų dar ir “Pagauk kampą“ pradėt rodyti. Man asmeniškai ši improvizacijų laida labai patikdavo

   1. Pritariu labai dėl Juokio. Aną dieną užtikau, žiūriu – salėj visi veidai kaip siena, jokios šypsenėlės, ant scenos tas pats, rodo juokelį, balsu “juokiasi“, o veidai kaip siena, jokio džiaugsmo. Na argi smagu žiūrėti į vaidinama juoką.

 2. Taip ir atsiranda priklausomybė nuo interneto 😀

 3. Lietuvos televiziju biudzetai yra labai mazi, jie negali sau leisti uzpildyti eteri tokiais kokybiskais serialais kaip House’as ar Zmogus pries gamta…
  Bet nemanau, kad tai tik musu salyje tokia situacija, 🙂

  1. Pastebėk; Lietuvoj viskas neveikia, kaip turėtų veikti.
   Niekas nėra finansuojama, kaip turėtų būti finansuojama.

 4. Kalbant apie straipsnyje išdėstytas laidas.
  Jeigu mums atrodo, kad jos yra perpildytos pompastikos elementų ir yra tik laiko gaišimas, vadinasi esame protingi žmonės.

  Tačiau jeigu tokios laidos yra kuriamas (net po kelis sezonus), vadinasi yra tokių žmonių, kurie yra debilai ir tokio pobūdžio laidas žiūri. Prieš metus, geras Jackevičiaus straipsnis buvo delfyje – “Pagrindinis lietuvio maistas – skandalai“, paieškokite archyvuose, gal rasit.

 5. Žmonės skundžiasi, vis didesnė visuomenės dalis reiškia nusiskundimą rodomomis laidomis, reklamų gausa. Šių laidų kūrėjai puikiai žino, kokį „mėšlą“ siūlo, tačiau visiems svarbūs pinigai. Turėtume aktyviau demonstruoti nepasitenkinimą, tiktų netgi diena be Lietuviško televizijos, reikia atkreipti dėmesį ir susivienyti.

 6. o knyga beje ne tokia ir bloga alternatyva, kitos – iseiti pasivaiksciot, pasiklausyti radio arba tiesiog pabendrauti su artimais. Kam tas televizorius?

  1. Tai aš ir nesakau, kad knyga yra bloga alternatyva. Tiesiog kartais nebesinori savęs varginti. O skaitymas (mane asmeniškai), kartais vargina, nes, vis tiek, turi įsigilinti ką skaitai, akys taip pat neilsi. Bet čia jau pagal pomėgius. Kitiems tai atsipalaidavimas.

   “Iseiti pasivaiksciot, pasiklausyti radio arba tiesiog pabendrauti su artimais“ . Na pasivaikščioti išeiti žiemos vakarais nėra pats maloniausias dalykas, o vasarą tai aišku, kodėl gi ne (tarp kitko, niekas ir nesėdi namie 🙂 ), na o dėl kitų dalykų svarių argumentų neturiu. Tiesiog – kam kas patinka, tas taip ir atsipalaiduoja. Šiuo atveju mano atsipalaidavimo būdas – televizioriaus žiūrėjimas 🙂

  2. Sutinku, yra daug alternatyvu 🙂 Gerai, kad niekas nevercia ziureti televizoriaus, nes as asmeniskai tik krepsini retkarciais paziuriu, o visa kita galima paziureti interneto pagalba :))

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: