Neperspektyvi specialybė, VU ir naujas etapas


“Sveikas, studentiškas gyvenime!“ Šių metų rudenį pasitikau būtent šiais žodžiais. Tiems, kas nežino – įstojau į VU (hidrologijos ir meteorologijos studijos). Apie savo pasirinkimą man teko išgirsti daug teigiamų ir neigiamų atsiliepimų. Didžioji dauguma žmonių man sakė, kad tai ne visai perspektyvi specialybė ir uždavinėjo man tokius klausimus, kaip: “Ar tik nebūsi apsirikęs?!“ Galiu pasakyti drąsiai – ne! Vienas svarus argumentas, kodėl neapsirikau – aš apie šią specialybę galvojau jau gan nemažą laiko tarpą. Tad jei būčiau norėjęs vieno, o įstojęs būčiau kitur, tai jau būtų buvusi didelė klaida. Aišku, galima teigti, kad šiais laikais reikia atsižvelgti ne tik į norus bet ir į savo specialybės perspektyvą. Pasikartosiu, daug kas mano, kad mano pasirinktoji yra niekam tikusi. Greičiausiai todėl, kad jie galvoja, jog pasibaigus šią specialybę gali dirbti tik vienoje srityje – rodytis vakarais per televizorių ir su ranka vedžioti po žemėlapį kalbant, kokie orai Lietuvos laukia artimiausiu laiku. Žmonės, prieš ką nors sakydami, prieš tai pasidomėkite. Baigęs hidrologijos ir meteorologijos studijų programą žmogus  geba:

 • Naudotis informacinėmis technologijomis
 • Rašyti mokslinio techninio pobūdžio išvadas bei ataskaitas
 • Savarankiškai gerinti žinias
 • Integruoti įvairias meteorologijos, klimatologijos, hidrologijos idėjas bei atradimus
 • Gali organizuoti ir vykdyti hidrometeorologinių procesų tyrimus, taikyti jų analizei matematinius statistinius metodus
 • Moka interpretuoti gautus rezultatus
 • Sudaryti meteorologines ir hidrologines prognozes
 • Teikti specializuotą hidrologinę, meteorologinę ir klimatologinę informaciją įvairiems ūkio subjektams.

Tik žinoma, kai kurie įgūdžiai atsiranda ne tik baigus hidrologijos ir meteorologijos studijas (pvz.: savarankiškas žinių gerinimas ar gautų rezultatų interpretavimas), bet ir kitas studijų programas.

Na, o jei kalbėti apie darbo perspektyvas, tai ten, kur reikalingi atmosferos ir vandenų specialistai –hidrometeorologui įsidarbinti įsidarbinti „žalia šviesa“. Tai galėtų būti Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, Aplinkos apsaugos agentūros padaliniai, Jūrinių tyrimų centras, oro uostai, mokslinių tyrimų institutai, žiniasklaida ir pan.

Be to, jei Jūs studijuosite tarkim teisę, tai ši specialybė bus naudinga tik toje šalyje, kurioje ją studijavote, nes teisiniai procesai kiekvienoje šalyje yra skirtingi, o hidromoteorologija visur vienoda. Taigi, žmogui, kuris baigė šio mokslo studijas, nusprendus išvažiuoti svetur, galimas daiktas, kad jis ras darbą ir pagal savo specialybę.

Tad prašau Jūsų, gerbiamieji, baikite savo tra lia lia, apie tai, kokį šlamštą aš čia pasirinkau, nes tai visai nelengvas ir labai rimtas mokslas.

Na, o dabar pakalbėsiu kiek kitokia gaidele. Apie pradėtą pradžią studentiškame gyvenime. Gyvenu bendrabutyje. Iš išorės pažiūrėjus jie atrodo visai neblogai. Koridoriai taip pat atrodo padoriai. Tačiau pravėrus kambario duris, atrodo lyg grįžtum į sovietinius laikus. Teko daug ką išsivalyti, išmesti daug visokio šlamšto. Taip pat laukia dar menkas remontėlis, po kurio kambarys turėtų atrodyti bent kiek padoriau. Tačiau nėra ko norėti. Nereikia tikėtis, kad gausime prezidentinio lygio apartamentus.

Iš bendrabučių keliaujam į VU. Visai įdomi buvo šiemet ta rugsėjo 1 (tiksliau – 3-ioji). Teko sudalyvauti VU studentų eitynėse, kurios vyksta nuo Seimo iki centrinių VU rūmų. Šios eitynės, galima sakyti, yra tam tikros varžytuvės tarp fakultetų. Kiekvienas iš jų bando pasirodyti kuo originaliau, skanduoti kuo garsesnius ir įspūdingesnius skanduotes (kai kurie ir balsą prarėkė). Iš tikrųjų, visai įdomi patirtis. Visai įdomiai atrodo, kai žengiame Gedimino prospektu ir darbuotojai iš kavinių ir įvairių parduotuvių išlindę filmuoja telefonais mus. Plačiau apie eitynes paskaityti, pažiūrėti video medžiagą ir nuotraukas galite užėję į delfi.lt.

Ką gi, o šiandien (rugsėjo 4d.) teko patirti ir pirmąjį paskaitų kvapą. Kažkokių ypatingų replikų apie paskaitas, jų kokybę, pateikimą ir dėstytojus nelabai dar kolkas galiu pateikti. Visgi, per tokį trumpą laiką neįmanoma susidaryti tvirtos ir teisingos nuomonės. Po kelių mėnesių, manau atsiras manajame  bloge ir įrašas apie paskaitas VU, bet to reikia truputį palaukti. O pirmąjį po paskaitų, galiu apibūdinti taip – sudie, mokyklinis suole ir 45 minučių laikotarpi, daugiau taip nebus, kad galime dėl kiekvieno menko klausimo pasitarti su mokytoju, teks viską daryti pačiam, o tai tik pasunkina ir taip, ganėtinai sunkias studijas (bet reikia nusiteikti optimistiškai, gal viskas praeis ganėtinai lengvai). Tik norėčiau pabrėžti, kad visai patiko sudalyvauti vieno dėstytojo paskaitoje. Pati tema gal buvo kiek ir nuobodoka, bet pats dėstytojo aiškinimas yra labai geras – paaiškinama kiekviena skaidrės vieta, nekalbama nukrypstant nuo temos, nebandoma kažkas pasakyti tiesiai per aplinkui, naudojant kolkas tik dėstytojams žinomus žodžius, pasakoma viskas aiškiai, tiesiai šviesiai, ištaria kartas nuo karto ir kokį linksmesnį sakinį, kad studentai visai nemiegotų. Toks dėstytojas ir turėtų būti.

Beje, vos nepamiršau kursiokų. Mūsų yra 27. Gana nemažai. Kiek jau teko bendrauti, tai yra labai draugiškos, linksmos, kiekviena kažkuo išsiskiriančios asmenybės. Žinoma, kaip ir visur, yra tokių, kurie… Na suprantate – nelimpa. Ateina kažkokie drovūs lyg pirmokėliai į pirmą klasę, žodį turi traukt per jėgą, nes patys tai jau gink Dieve neprasitars, o po paskaitų tiesiu taikymu pro duris namo, kad tik kiti kursiokai ko nors nepaklaustų (bent jau toks įspūdis susidarė). Prieš nieką jokių nusistatymų neturiu, tad per laiką gal pavyks susibendrauti su visais.

P.S. Kaip greit vasara praėjo!

Reklama

Atsakymų: 11

 1. Sveikinimai Laimonai su pirmuoju studijų “krikštu“ 🙂

 2. “Ateina kažkokie drovūs lyg pirmokėliai į pirmą klasę, žodį turi traukt per jėgą, nes patys tai jau gink Dieve neprasitars,“

  Kadangi, aš čia toks protingas, nes jau pabuvau vienoje filosofijos paskaitoje, tai paaiškinsiu, kodėl taip yra.
  Tai vadinama kognityviniu bendravimo disonansu. Žmonės jaučiasi nepajėgūs bendrauti, o jeigu tai daro – tai tuomet būna labai išsekę. Vitališkos priežastis, dėl kurių šis disonansas susiformuoja yra vaikystės traumos, paauglystės nesusiformavimas ir dabartinė baimė, nuo žmonių sąveikos, kaip nuo priešų.
  Juk gerai parašiau?

  1. Aš nežinau, Žymantai, tu čia gerai ar blogai parašei. Žinau tik tai, kad taip tikrai nesusirasi draugų, bendraminčių ar dar ko. O dabar, tokiu savo elgesiu tik dar labiau susikuri įvaizdį, kad esi kažkoks… netoks.

   1. Gal jiems patinka toks įvaizdis, ta prasme, jiems tai normalu (:

 3. Jūs buvote įtrauktas į žaidimą. Pasiliekate visas teises žaidime nedalyvauti. http://wawagnija.blogspot.com/2012/11/blogger-tagg-arba-blogu-mados.html

 4. Ponas Laimonai, norim naujo įrašo, kur prasmegot

  1. Net nesitikėjau, kad kas pasiges…

 5. Laba diena,

  Mano vardas Andrėja, esu nepriklausoma specialistė, dirbanti žiniasklaidos planavimo agentūroje Promo-Logic. Ieškau kokybiškų tinklapių, kuriuose galėtumėm paviešinti mūsų klientų straipsnius.

  Norėčiau Jums pasiūlyti fiksuotą mokestį už mūsų kliento pageidaujamo straipsnio parašymą ir paviešinimą jūsų tinklapyje laimyss.wordpress.com

  Jei šis pasiūlymas jus domina, mielai suteiksiu daugiau detalių. Taip pat, jeigu Jums priklauso daugiau tinklapių, prašyčiau atsiųsti jų URL, kad galėčiau juos taip pat peržiūrėti dėl tinkamumo mūsų klientų straipsnių viešinimui.

  Laukiu Jūsų nuomonės apie pasiūlymą.

 6. Hey! Ačiū už nuostabų įrašą. Menas – man itin aktuali bei dominanti tema. Ja net savo tinklaraštį esu sukūręs. Jei kartais norėtum apsilankyti, esi mielai kviečiamas: http://selebesgandai.wordpress.com. Sorry už mini-reklamėlę, pagalvojau, gal „į Temą“ bus.

 7. O nebus iraso kaip po studiju esi bedarbis arba dirbi lidle?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: